Gdzie wybrać się na piwo w Krakowie?

Gdzie na piwo w Krakowie?

Jeśli jesteście nowi w Krakowie lub chcecie wpaść do miasta Kraka na mniejsze lub większe zwiedzanie i macie ochotę wybrać się wieczorem na piwo (ewentualnie siedem) to ten wpis powstał właśnie dla was! Poniżej znajdziecie 5 fajnych miejsc w centrum Krakowa, w tym jedno na krakowskim Kazimierzu. Wszystkie te miejsca to raczej miejskie klasyki więc jeśli mieszkacie w Krakowie dłuższą chwilę i lubicie piwo to zapewne byliście już nie raz w poniższych lokalizacjach.
W tym przypadku dajcie znać co o nich myślicie. A może macie też swoich innych ulubieńców?

BaniaLuka

Mekka studentów, którzy uwielbiają ją za najtańsze piwo w mieście. Raczej nie oczekujcie lokalu wysokich lotów a na pewno nie jest to dobre miejsce na randkę ale na wyjście na bifor przed grubym melo sprawdzi się idealnie. Dodatkowo  nie powinniście stracić tutaj oszczędności całego życia. Dodatkowo Banialuka ma dwie lokalizacje co zwiększa szanse na znalezienie miejsca (o co w szczególności w weekendy potrafi być trudno!).

House of Beer
Świętego Tomasza 35

Chyba moje ulubione miejsce jeżeli chodzi o wyjścia na piwo ze znajomymi. Duży wybór zarówno piw lanych jak i butelkowych sprawia, że czuję się tu jak w niebie. Ich wiśniowy Kriek, który możecie dostać na dolnym barze jest miłością mojego życia.


Via La PINTA
Floriańska 13

Lokal posiada dwa duże plusy- znajduje się w samym centrum Krakowa, jest też całkiem sporym lokalem (w szczególności w lecie gdy można korzystać z ogródka) jednak przede wszystkim można tam dostać świetne piwa z browaru PINTA, które mają nie tylko ciekawe nazwy ale i świetnie smakują. Dzięki różnorodności każdy znajdzie tam coś dla siebie. 

Dolnych Młynów 10

Na wskroś krakowska nazwa, 25 kranów z kraftowymi piwami zmieniającymi się cyklicznie i industrialne wnętrza to dla mnie idealne połączenie. Zresztą sami zobaczycie jeśli kiedyś się tam wybierzecie. Po prostu weżże i pijże! 

Estery 5

Jedyne miejsce na krakowskim Kazimierzu w tym zestawieniu.  Nie bez powodu wybrałam właśnie to miejsce- to miejsce jest dla mnie kwintesencją Kazimierza. Chociaż wybór piw nie jest tutaj tak szeroki jak innych pozycjach tego zestawienia to w Alchemii można siedzieć godzinami.

A wy? Gdzie chodzicie na piwo w Krakowie?


 

Copyright © Modest Vagabond