Najpiękniejsze cytaty o jesieni

trzy dynie na stole

Uwielbiam jesień, która przynosi wytchnienie po upalnym lecie. W końca można choć trochę zwolnić, opatulić się kocykiem i na chwilę zamienić się w ludzkie burrito, pić kakao i oglądać seriale. To właśnie jesienią najbardziej uwielbiam Kraków- w końcu nabiera on kolorów, znika spora część turystów a ja czuję, że znów jestem w domu. Bo Kraków jest najpiękniejszy właśnie jesienią i to wtedy najłatwiej jest się w nim zakochać ale o tym innym razem bo dzisiaj mam dla was sporo pięknych cytatów o jesieni. 

dynie w siatce


Któregoś wczesnego ranka w Dolinie Muminków Włóczykij obudził się w swoim namiocie i poczuł, że nadeszła jesień i czas ruszać w drogę. Taki wymarsz zawsze jest nagły.W jednej chwili wszystko się zmienia, temu, kto odchodzi, zależy na każdej minucie, szybko wyciąga namiotowe śledzie i gasi żar, zanim ktokolwiek przyjdzie przeszkadzać i wypytywać, i zaczyna biec, w biegu zarzucając plecak, i wreszcie jest już w drodze, raptem spokojny niczym wędrujące drzewo, na którym nie rusza się ani jeden liść. Tam gdzie stał namiot, świeci pusty prostokąt trawy. Później, kiedy zrobi się dzień, zbudzą się przyjaciele i powiedzą: Odszedł, widać jesień się zbliża.
Tove Jansson- Dolina Muminków w listopadzie
Spokojne przechodzenie jesieni w zimę wcale nie jest przykrym okresem. Zabezpiecza się wtedy różne rzeczy, gromadzi się i chowa jak największą ilość zapasów. Przyjemnie jest zebrać wszystko, co się ma, tuż przy sobie, możliwie najbliżej, zmagazynować swoje ciepło i myśli i skryć się w głębokiej dziurze, w samiutkim środku, tam gdzie bezpiecznie, gdzie można bronić tego, co ważne i cenne, i swoje własne.


 Tove Jansson- Dolina Muminków w listopadzieNie wiem, jak Wy, ale ja uwielbiam jesień. Za grzane wino, gorącą czekoladę, pachnący cynamonem dom. Za ciepłe koce i zaparowane okna. Za mgłę, która wita mnie rano. Za świeczki, rozpalane nocą. Ale jesień to też smutek i rozpacz.


Goethe- Cierpienia młodego Wertera


cytaty o jesieni
Drze­wa umierają inaczej niż ludzie. Drze­wa wyglądają tak, jak gdy­by cie­szyły się własną śmier­cią. Wpraw­dzie po­tem będzie wios­na i one od­kwitną zno­wu, ale ty wiesz, że nig­dy nie można mieć pew­ności. No i skąd o tym mają wie­dzieć drze­wa? Dla nich na pew­no każda je­sień jest ostatnia. 
Halina Poświatowska

Po prostu jesień: dużo piękna, trochę smutku.
                                                                       Jerzy Broszkiewicz – Wielka, większa i największa

Lubię jesień… Jesień jakby usprawiedliwia depresję, jesienią nie trzeba być młodym, zdrowym, aktywnym jak latem, jesienią można sobie popłakać, jesień to pora ludzi samotnych.


Paweł Pollak


 ozdobne dynie
– Nie umrzemy nigdy – wyszeptała w jego ramionach.– Nie. My nie. Umiera tylko czas. Przeklęty czas. Wciąż umiera. My żyjemy. Żyjemy wiecznie. Budzisz się wiosną, kiedy usypiasz, jest jesień, a między nimi tysiąc razy powraca zima i lato.


Erich Maria Remarque, „Łuk triumfalny”
Życie zaczyna się dopiero jesienią, kiedy robi się chłodniej.
 Francis Scott Fitzgerald – Wielki Gatsby
Miałem taki okres w życiu, kiedy często bywałem smutny, tak smutny, że wieczorami, gdy robiło się ciemno, wędrowałem samotnie przez miasto, radując się, gdy padał deszcz. Wszystko na ulicach było ponure i mokre, a mój smutek odzwierciedlał się w kałużach, i ów odbity w nich obraz dawał mi pocieszenie. Nie czułem się wówczas taki samotny.
Axel Hacke – Maleńki Król Grudzień


była jesień, a polska rozkwita jesienią, przy takich kolorach trudno nie pomyśleć, jaka piękna jest przyroda, gdy umiera. jaka szkoda, że nie można tego również powiedzieć o ludziach.


Jakobe Mansztajn – Studium przypadku

Wszystkie zdjęcia pochodzą z kaboompics.com
 

Copyright © Modest Vagabond