ScrumEASY czyli jak planuję swoją działalność na blogu

piesek, dziewczyna przy biurku

Muszę przyznać, że bywam złym blogerem, który pisuje nieregularnie. Nie raz zdarzało mi się zniknąć z sieci na dłuższą lub krótszą chwilę zostawiając Was bez regularnych wpisów, co niestety bardzo mi się nie podoba. Dodatkowo im dłużej nie ma nie tutaj tym w mojej głowie pojawia się coraz więcej pomysłów na to, co na blogu mogłoby się wkrótce pojawić. A w ostatnim czasie nawet moim znajomi zaczęli podsyłać mi pomysły na kolejne teksty, które mogłyby się tutaj pojawić. Czasami brak mi tylko czasu na realizację i dobrej organizacji pracy by wpisy pojawiały się tak często jak bym tego chciała.  
W momencie, gdy zaczęło pojawiać się coraz więcej ciekawych pomysłów na wpisy, ale także na rozwój bloga i social mediów związanych z blogiem zwykły zeszyt, w którym prowadziłam do tej pory notatki związane z pomysłami na teksty przestał się sprawdzać, jako idealne narzędzie do planowania rozwoju bloga. Potrzebne było mi narzędzie, które jak najlepiej ułatwi mi planowanie zmian i kolejnych wpisów. Choć miałam nadzieję, ruszyć z blogiem pełną parą już w te wakacje, o czym pisałam wam już w tekście związanych z moimi wakacyjnymi planami to muszę przyznać, że do tej pory nie wygląda to tak jak powinno. Dopadło mnie dorosłe życie- kończenie studiów, masa formalności a także praca i niesamowicie nieregularny tryb życia w ostatnim czasie i zabrakło determinacji by odpowiednio popracować nad blogiem.

Z pomocą przyszedł mi wtedy serwis scrumeasy.eu, w którym możecie planować swoją pracę. W umożliwia także udostępnienie projektu swoim współpracownikom lub znajomym. Pakiet podstawowy jest całkowicie darmowy a w ramach tego pakietu z serwisu może korzystać do 4 osób, co spokojnie wystarczy do realizacji blogowych celów, ale może się także przydać np. przy grupowych projektach na studiach. 
Ze scrumeasy korzystam od miesiąca i do tej pory bardzo chwalę sobie pracę z serwisem, więc chętnie zostanę tam na dłużej. Zresztą zobaczcie sami ile zalet ma serwis:

  • funkcjonuje w przeglądarce, nie trzeba ściągać dodatkowego programu
  • brak ograniczenia, co do ilości tworzonych projektów, z którymi możesz się dzielić z współpracownikami lub znajomymi
  • mnogość funkcji- mogę się założyć, że w trakcie testowania aplikacji nie miałam okazji  skorzystać z kilku z nich, w szczególności, ze do tej pory korzystałam z serwisu samodzielnie, nie współdzieliłam z nikim żadnego projektu
  • bardzo spodobała mi się również możliwość dodawania komentarzy, linków czy nawet załączników do poszczególnych zadań do jest dla mnie niesamowitym ułatwieniem, w szczególności, że do tej pory różne piliki czy odesłania do sieci ginęły mi w trakcie tworzenia tekstu (w szczególności, że pisanie zdarza mi się rozłożyć na kilka dni pracy)
  • możliwość utworzenia Wiki do danego projektu, co na pewno niesamowicie ułatwi pracę w grupie, w szczególności ustalenie założeń i celów projektu a także zawarcie w waszej mini encyklopedii pewnych wytycznych czy rad dla pozostałych współpracowników czy podwykonawców
 Pomimo tego, że serwis bardzo mi się spodobał to zauważyłam 2 małe wady:

  • Na samym początku serwis nie był dla mnie w 100% intuicyjny i nie wiedziałam jak podejść do serwisu jednak, gdy tylko odnalazłam na stronie rozbudowanym przewodnik, które w bardzo prosty sposób tłumaczy zasady korzystania z serwisu 
  • brak aplikacji mobilnej, co dla mnie bywa czasami sporym utrudnieniem, ponieważ często ciekawe pomysły przychodzą mi do głowy np. w trakcie jazdy tramwajem.

Czy korzystacie z podobnych serwisów? A może słyszeliście o scrumEASY a może nawet z niego korzystacie?
 

Copyright © Modest Vagabond