Drottningholm

Drottningholm palace

Od jakiegoś czasu pogoda w Sztokholmie dopisuje więc w weekendy staram się jak najwięcej czasu spędzić na zwiedzaniu miasta, które wraz z nadejściem wiosny zdecydowanie wypiękniało.

Tym razem wybrałam się do Drottningholm- królewskiej rezydencji mieszczącej się pod Sztokholmem na wyspie Lovön, na jeziorze Mälaren.  Rezydencja ta jest  miejscem zamieszania rodziny królewskiej choć oficjalną rezydencją króla jest Zamek Królewski w samym centrum miasta. Wcale nie dziwię się rodzinie królewskiej- Drottningholm jest o wiele ładniejszą rezydencją niż Zamek Królewski. 

Duża część pałacu jest udostępniona dla zwiedzających, można też spacerować po pięknych ogrodach w stylu angielskim  gdzie znajdziecie m.in. Pałac Japoński, zabytkową wieżę i mnóstwo zieleni. 

W 1991 roku rezydencja królewska Drottningholm została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i naprawdę warto się tam wybrać. Jeśli tylko zabierzecie ze sobą koc i coś do jedzenia możecie tam spokojnie spędzić nawet cały dzień wylegując się na trawniku. 
                                   
 

Copyright © Modest Vagabond