Ciekawe miejsca w Sztokholmie- Skansen

Skansen

W miniony weekend  w Sztokholmie odwiedziła mnie moja siostra i ciocia więc miałam okazję znów pozwiedzać centrum Sztokholmu- stare miasto czyli Gamla Stan położone na wyspach Stadsholmen, Riddarholmen, Strömsborg i Helgeandsholmen,  a także wyspę Djurgården- gdzie znajduje się kilka ze sztokholmskich muzeów- m.in. Muzeum Vasa, Muzeum Nordyckie, Muzeum ABBY oraz Skansen czyli pierwszy skansen i zoo w Szwecji. To właśnie do niego wybraliśmy się w minioną sobotę.


W Skansenie znajdziecie około 140 budynków, które pokazują sposób życia w Szwecji przed epoką industrialną. W muzeum znajdziecie więc i domy jak i aptekę, szkołę, zakłady pracy, zabudowę gospodarczą oraz kościół. Na miejscu przechadzają się osoby w strojach z epoki i wykonują charakterystyczne czynności. Z racji tego, że w Skansenie znajduje się także zoo znajdziecie tam typowe zwierzęta hodowlane a także te charakterystyczne dla krajów skandynawskich. 

krówki

wilk

sowy

łosie

kościół

cmentarzlampa naftowa

Myślę, że Skansen jak i cała wyspa na której znajdowały się wcześniej tereny łowieckie szwedzkich królów jest jeszcze piękniejsza wiosną i latem gdy wszędzie jest zielono. Nie mogę się więc doczekać gdy wybiorę się tam gdy wszędzie będzie zielono. 


 

Copyright © Modest Vagabond