18 motywujących cytatów o podróżach

mężczyzna w samochodzie

Kocham podróże, zarówno te małe jak i te duże. Ciągle mi ich mało. Jednym z moich największych marzeń są właśnie wielkie, trochę szalone wyprawy. Mam nadzieję, że kiedyś i na nie nadejdzie czas. Teraz niestety odkładam je na magiczny okres „po studiach” jednak mam nadzieję, że wkrótce uda mi się odkładać, choć trochę by móc pozwolić sobie na dłuższe wyjazdy. Tym razem mam dla Was, (ale także po części dla mnie) zestawienie


 18 motywujących cytatów na temat podróży. 
Podróż przecież nie zaczyna się w momencie, kiedy ruszamy w drogę, i nie kończy, kiedy dotarliśmy do mety. W rzeczywistości zaczyna się dużo wcześniej i praktycznie nie kończy się nigdy, bo taśma pamięci kręci się w nas dalej, mimo że fizycznie dawno już nie ruszamy się z miejsca. Wszak istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej.

Ryszard Kapuściński

Prawdziwi podróżnicy to ci tylko, którzy wyruszają, aby wyruszyć.

Charles Baudelaire

Podróże mają magiczną moc uzdrawiania duszy i zdecydowanie pomagają zdystansować się do problemów dnia codziennego. Nie rozwiązują ich bezpośrednio, jednak pomagają przewartościować i spojrzeć na nie jakby z drugiego brzegu rzeki


Martyna Wojciechowska

Nie jestem tą samą osobą odkąd zobaczyłam blask Księżyca na drugim końcu świata.

Mary Anne Radmacher


Nie, nie dla wiedzy podróżujemy. Nie po to też podróżujemy, by na chwilę z codziennych trosk się wyrwać i o kłopotach zapomnieć […] Nie, nie żądza wiedzy nas gna ani ochota ucieczki, ale ciekawość, a ciekawość jak się zdaje, jest osobnym popędem, do innych niesprowadzalnym.


Leszek Kołakowski

Droga to coś więcej, niż odcinek do przebycia w taki czy inny sposób. To również stan ducha, umysłu, emocje z tym związane. Dopiero to nadaje drodze sens i życie zarazem. W przeciwnym wypadku byłaby ona tylko martwym dystansem pomiędzy abstrakcyjnymi punktami.


Marek Kalmus

górski stok


Tak naprawdę nie wiemy, co ciągnie człowieka w świat. Ciekawość? Głód przeżyć? Potrzeba nieustannego dziwienia się? Człowiek, który przestaje się dziwić jest wydrążony, ma wypalone serce. W człowieku, który uważa, że wszystko już było i nic nie może go zdziwić, umarło to, co najpiękniejsze – uroda życia.


Ryszard Kapuściński

Każda podróż ma swoje zalety. Kiedy odwiedzasz lepiej rozwinięte kraje, możesz dowiedzieć się jak poprawić swój własny. A kiedy los zaprowadzi cię do tych biedniejszych, nauczysz się go doceniać.


Samuel Johnson

To podróż daje nam szczęście, nie jej cel.
Dan Millman
Gdy możesz zdobywać wszystko cze­go prag­niesz, wy­powiadając kil­ka słów, cel nie ma znacze­nia, liczy się tyl­ko podróż.
Christopher Paolini
Podróżowanie jest brutalne. Zmusza cię do ufania obcym i porzucenia wszelkiego, co znane i komfortowe. Jesteś cały czas wybity z równowagi. Nic nie należy do ciebie poza najważniejszym – powietrzem, snem, marzeniami, morzem i niebem.
Cesare Pavese

Życie daje każdemu tyle, ile sam ma odwagę sobie wziąć, a ja nie zamierzam zrezygnować z niczego, co mi się należy.
Jacek Pałkiewicz
droga we mgle

Turyści nie wiedzą gdzie byli, podróżnicy nie wiedzą gdzie będą.
Paul Theroux
W moim życiu największymi dobroczyńcami okazały się podróże i sny.
Nikos Kazantzakis
Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj
Mark Twain
Jeśli odrzucasz jedzenie, ignorujesz zwyczaje, obawiasz się religii i unikasz ludzi, lepiej żebyś został w domu
James Michener
Widzę swoją ścieżkę, ale nie wiem dokąd prowadzi. Ta niewiedza inspiruje mnie do podróży.
Rosalia de Castro
Dalekie podróże mają to do siebie, że przywozi się z nich coś zupełnie innego niż to, po co się pojechało.
Nicolas Bouvier


Czy macie jakieś ulubione cytaty związane z podróżami? Czy w ogóle lubicie podróżować? 
Copyright © Modest Vagabond