Dlaczego nie jesteś szczęśliwa?


Dlaczego nie jesteś szczęśliwa

Uwielbiamy narzekać a każdy powód jest dobry by być nieszczęśliwym. Począwszy od złego rządu, przez niskie zarobki, głupiego szefa skończywszy na pogodzie, która wiecznie jest nie taka jak powinna. Ludzie są więc nieszczęśliwi i w sumie w tym nieszczęściu jest im całkiem znośnie.

Dawkujemy sobie ból istnienia małymi dawkami byle by tylko cierpieć ciągle, zadręczamy się wszystkimi drobnostkami, bo inaczej już nie potrafimy. Nieszczęście znajduje się w naszej strefie komfortu. Żeby być szczęśliwym trzeba z tej strefy się wychylić a to też wcale nie jest łatwe. Tak, więc taplamy się w tym błotku własnego oczekując przy tym, że nasz los cudownie się odmieni jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki.

Jeśli nie cierpimy akurat w samotności to dzielimy się naszym nieszczęściem z innymi. Tak wielkim nieszczęściem trzeba się przecież podzielić z innymi. Niech wiedzą jak nam źle! Niech nas żałują.

Bo Bożenie spod trójki to się udało- dzieci takie ładne ma, mąż taki porządny, a ta Baśka, co chodziłam z nią do podstawówki to firmę własną ma i pół świata zjechała. Nakradła to ma. A ja dalej bez grosza przy duszy. I tak się nakręcamy-, że inni to lepiej mają, innym to łatwo przychodzi a ja taka biedna, choć tak się przecież staram.  

W końcu nie cieszy nas już nic. Istnieje tylko ból, niezadowolenie, frustracja, gniew. I to nie jest wina Tuska, globalnego ocieplenia albo tej Bożeny tylko nasza, bo to my pozwoliliśmy ty cierpienie i frustracja nami zawładnęły.

Ja wiem, że szczęście nie jest czymś stałym, miewamy w życiu lepsze i gorsze momenty także z niezależnych od nas względów, ale nie zwalajmy winy za wszystkie nasze nieszczęścia na innych, bo mimo wszystko to my za siebie odpowiadamy.

Może warto na spokojnie się z samym sobą rozliczyć. Przyznać się przed sobą do błędów i spróbować nie popełniać ich w przyszłości.


Ja wiem, że to cholernie trudne, bo nie lubimy się mylić jednak trzeba spróbować się wygrzebać z tego wygodnego bagienka. Ja przynajmniej próbuję. 

Zdjęcie: unsplash.com
Copyright © Modest Vagabond