YOLO czyli o tym czy warto korzystać z życia

dziewczyna siedząca na pniaku

Z czym kojarzy się wam ten słynny tekst YOLO- you only live one. A carpe diem, memento mori? To takie oklepane teksty, które każdy z nas słyszał już, jaki milion razy.

Osobiście YOLO bardzo długo kojarzyło mi się tylko i wyłącznie negatywnie- wiązało się z realizacją debilnych pomysłów bez względu na konsekwencje- bo przecież żałuje się tylko tego, czego się nie zrobiło. No chyba, że robisz coś głupiego i w końcu coś złego się wydarzy- to wtedy faktycznie żałujesz, że to zrobiłeś.

W ostatnim czasie stwierdziłam, że nawet taki oklepany tekst może w jakiś sposób pokazywać moje podejście do życia i wcale nie chodzi o to, że nagle postanowiłam robić te wszystkie debilne rzeczy.  Stwierdziłam po prostu, że nawet YOLO ma swoją drugą, jaśniejszą stroną. Kurczę, bo my wszyscy faktycznie żyjemy tylko raz i jak mawiają babcie nie znamy dnia ani godziny, kiedy wydarzy się coś złego, więc może warto korzystać życia póki jeszcze możemy, bo przecież „stra­ta cza­su jest, po­dob­nie do śmier­ci, nieodwracalna”. (Piotr I).  Skoro nadarza się ku czemuś okazja (nawet, gdy jest to coś trochę szalonego) to może warto zaryzykować? Przecież nie można cały czas być poważnym.

Komentarze

 1. Bardzo fajnie mieć jakąś motywację, czy tekst który będzie nam przypominał to, że w życiu należy przede wszystkim działać i dążyć do naszych celów, oraz korzystać i doceniać to co mamy. W końcu życie mamy tylko jedno i trzeba przeżyć je jak najlepiej :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja YOLO nie traktuje aż tak serio, że od razu lece i się prawie zabijam, ale wlasnie tak jak piszesz - decyduje sie czasami na spontaniczne decyzje :)/K

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, że to takie najfajniejsze podejście do życia.

   Usuń
 3. Ja staram się odbierać dni tak jakby każdy był moim ostatnim i staram się cieszyć z tego co mam :) Bardzo lubię też spontany :D
  A słowo "YOLO" słyszałam, ale nigdy nie kumałam o co chodzi :D :P

  OdpowiedzUsuń
 4. Życie jest stanowczo za krótkie, by być przez cały czas poważnym człowiekiem, który każdą decyzję ma zaplanowaną co do milimetra:)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty