Przestań się przejmować

Lasek zimą

W polityce afera goni aferę, pogoda wiecznie jest nie taka jak powinna, za szybko robi się ciemno, w kinie nie grają nic ciekawego, w radiu puszczają tylko chłam a w telewizji znów leciał Kevin. Poza tym wiecznie jesteś bez kasy a twoim znajomym wszystko udaje się bez większego wysiłku! Tyle świetnych powodów do frustracji! Jak tu być szczęśliwym, gdy praca nie ta, szef to tyran a wykładowca niepotrzebnie znów się czepia?

Wiem, że te wszystkie rzeczy bywają naprawdę irytujące jednak czy naprawdę warto tak się nimi przejmować? Na pewno warto odpuścić sobie przejmowanie się tymi wszystkimi rzeczami na które nie masz wpływu- przecież nie jesteś w stanie nic z tym zrobić a tylko zepsujesz sobie dzień. No i jaki w tym sens? Czy nie lepiej złapać do tego dystans i ignorować wszystkie niepotrzebne informacje? Po co myśleć o tym, że ktoś zarabia więcej skoro w tym czasie można pracować na własny sukces.

Jeżeli denerwuje Cię coś, co jest istotne w twoim życiu to, dlaczego chcesz ciągle się z tym użerać? Zawsze wychodzę z założenia, że coś ci nie odpowiada i kompletnie nie widzisz w tym sensu to trzeba to zmienić. Oczywiście są sytuacje, gdy gra jest warta świeczki a trudności są tylko tymczasowe jednak, jeżeli czujesz, że marnujesz się w swojej pracy to może warto poszukać innej pracy lub w końcu zdecydować się na założenie własnej firmy. Tak bez marudzenia, że się nie da, że to nie jest takie proste, (bo pewnie wcale nie będzie prosto, ale może w końcu poczujesz się lepiej a cały ten wysiłek będzie miał sens).


No to co? Może więcej działania zamiast denerwowania się na wszystko wokół? 

Komentarze

  1. ja zawsze sobie powtarzam, ze to co nas denerwuje, irytuje, trzeba eliminowac z naszego zycia w miarę mozliwosci/Karolina

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja ostatnio staram się kontrolować emocje i nie denerwować się na wszystko wokół. A zwłaszcza na to na co nie mam wpływu.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty